10. Zaręczyny, Ręce i Lewe Palce

Flirt, jak wszyscy wiemy, to takie „niezamierzone dotknie”, które może prowadzić dwie osoby w nieznane rejony niewiedzy. Dalszy etap flirtu to zaręczyny w których, jak sama nazwa wskazuje, główną rolę odgrywa „ręka” młodej kobiety. W Danii cała procedura jest obłąkanie zawiła
Kiedy zalotnik po „gotowe oskarżenia” z jego ukochaną i stać się „tak-słowo” wreszcie za żonę, stało się to w następujący sposób: Jego ojciec, a ona nawet wyraziły zgody, która  prezenty pogrzebanie wymieniane w celu potwierdzenia obietnicy. Następnie ojciec panny młodej włożył prawą rękę w awansach wyciągniętą ręką w prawo „, dał im razem” i stałe „zaślubin” dalej, położywszy rękę na górnej części ich kompetencji. Zaraz potem para wszedł w ich własnym łóżku złamania obecności.
Pierścionek zaręczynowy powoduje dalsze komplikacje.
On musi być ze złota, jest krokiem, który nie ma końca, a wprowadzone na czwarty palec dla mistrzów show i lekarze piszą, że mnoży wiosło z serca i czwartego palca. Po tych słowach pierścień do pana młodego usiadł na niej palec wskazujący,potem  środkowy palec i wreszcie na jej palec serdeczny
 W Hiszpanii jest nieco inaczej:

Obecnie, ze względu na liberalizację obyczajów i spadek społecznego znaczenia małżeństwa, zaręczyny, nie ma znaczenia prawnego, ale utrzymać się na poziomie społecznym, w formie randki.”
Randka w ciemno, ale dobrze że utrzymuje się na jakimś poziomie.
U Finnów ważna rolę odgrywają anonimowe lewe palce.
Para zwykle znak zaręczyn kupić pierścionki zaręczynowe sobie na lewy anonimowy palec, ale nie mają żadnej z dwóch pierścieni, zaręczyny obowiązkowe. Kihla i obrączki lokowania lewy anonimowy pochodzi od greckiego przekonania, że palec idzie żylnej bezpośrednio do serca.”
 W Turcji mają proste rozwiązania dla trudnych sytuacji życiowych:
Po zaangażowania mieszkanie spalania, jest często dziewczyny są w domu. Po potępiając ślub jest.”

A jak jest w Polsce, nie wiem, bo Gugle nie chce tłumaczyć polskiego na dziwnopolski. 🙂

Reklamy

Komentarze 2 to “10. Zaręczyny, Ręce i Lewe Palce”

 1. nyema Says:

  ja tu wrócę przeczytać mniej w ciemno niż teraz, bo na razie czuję, że mam do tego czytania dwie lewe ręce, nie mogę sobie wyobrazić tylu wymienionych rąk w awansach i chodzenia krokiem bez końca, no ale jednak musi to być wyobrażalne, jeśli pismo guglowe napisało…

  czy nie można by zwykłej polszczyzny przetłumaczyć na co innego, a potem poprosić gugla o wytłumaczenie po swojemu?

  dziękuję, śmieję się strasznie:)

 2. stefan Says:

  nyema:ja mam na anonimowym czwartym palcu lewym trzy pierścienie, ale żaden nie jest zaręczynowy i nie pamiętam dziś jak one tam siadły.
  Ważne jest tylko to, że ten czwarty lewy ma wiosło z serca, co potwierdził mistrz szołu, położywszy rękę na górnej części mojej kompetencji. Polski można tłumaczyć na każdy język gugla, ale nie wiem czy jest możliwe tłumaczenie wstecz. Lubię świeże podejście do oklepanych znaczeń. Krok bez końca to chyba błędne koło? 🙂 PS. Deszcz leje bez przerwy cały dzień.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: