35. Kiciuś,Kiciuś, gdzieś ty był?

„Wywołana genderycznie” patrzeć na czarownice i jego pomocników. Autorka Susan Evasdaughter.
To opowiadanie jest z magazynu At The Edge online z ciekawymi artykułami o folklorze,mitologii i archeologii.

„Była ciemna i burzliwa noc. Człowiek biegł do domu przez deszcz, rzucił się w drzwiach domu i zatrzasnął je za nim. Jego żona zerwała się ze zdziwieniem, a nawet stary kot Tom spojrzał z ciekawością przy ognisku. Zapytany, co było złego, wyszedł z dziwnych historii. Ponieważ był szedł samotny domowi mokrej nawierzchni, natrafił na długiej linii kotów, jak pochód – a gdy to powiedział, własny kot chodził do niego. Procesja ta wydawała się pogrzeb, gdyż istniały cztery koty na froncie realizacji trumnę okrytą czarnym – i tu ich kot utkwił głęboko zielone oczy, zafascynowany na głośnik. Na szczycie w trumnie nie było niewiele z poduszką powietrzną, i na tej poduszce korony. . . i na tym, własnych kotów rosło nawet dwukrotnie jego rozmiarów i syknął się wyrazy „Tak! StaryTom’s nieżywy a ja jestem królem Kotów! „A on odwrócił się i zamknął się przez komin przed jednym z nich może go powstrzymać.  „Jest to urlop charakter oczami kot”, np. w Irlandii. „Jakoś by włożyli strach na ciebie. Jakie firmy są oni na bieżąco? Gdy księżyc jest jazda wysoki i wiatr łzawienie drzew i cienie czarne z zimna, kto to jest nazywa je z ogniska? Powiedz mi „. Koty kursor zmienia się na zimno, mokro dziki do domu, a jednocześnie z własnego wyboru idzie na nowo. Nie ma innych zwierząt dzikich i oswojonych, że zachowuje się tak, dlatego B342 motywem folkloru jest zawsze mówił jak król Koty. Jest to dość proste dramat z trzema podmiotami, i równoległości powierzchni. Pierwszy człowiek mówi, a kot jest zdziwiony: to kot mówi, a ludzie są zaskoczeni. Człowiek idzie na samotny z drogi do ciepłych hearthside potem kot wychodzi z domu na wolność. A żona siedzi przy ognisku, przysłuchiwał się im obu, pasywne i krajowych. Ale co z kobietami, które nie w domu? Może nie, jak koty, wymknie się niewidzialny w nocy spotkać dziwnych spółek w lasy i pola? Lady Sybil z Bernshaw Wieży było. Była kobietą niezależną ducha, ona odrzuciła wszystkie zaliczki od ludzi, ale diabeł się jej lepszą ofertę i sprzedała jej dusza do niego. Potem spędziła dzień wędrując między skałami i skał, które wznoszą się poza Burnley, a jej noce taniec z czarownic Lancashire. Pan Wilhelm Hapton Wieża była najbardziej wytrwali z jej kochanków, a wreszcie jego chwila nadeszła, bo natknęłam Sybil, kiedy była w formie łania i sam polował ją w dół swoje psy aż został zmuszony do zmiany z powrotem do ludzką postać i zgadzasz się na jego narzeczonej. Małżeństwo nie było udane. W ciągu roku Lady Sybil była znowu w nocy, tym razem w postaci białego kota. Ona i jej siostry nieświęte bawili ogromnie psucie wszystkim zboże z okolicy, ale gdy byli na Cliviger Mill one wzniecały taki hałas, że młynarz chłopiec obudził się, natrafił na budowę nóż w ręku i posiekany daleko na uciekających zwierząt. Nazajutrz Lady Sybil niedysponowany leżał w łóżku, jej prawa sens ramię mocno w pościeli, ale młynarza chłopak ze złością pukanie do drzwi jej męża, w jego torbie nosił pani odcięta ręka.”

Reklamy

Komentarze 2 to “35. Kiciuś,Kiciuś, gdzieś ty był?”

  1. nyema Says:

    oni włożyli strach na mnie, ale nieodcięta ręka! pisze ręka swój sens, a jego własny kot chodzi do do niego i wie: psucie wszystkim zboże, łzawienie drzew i cienie czarne z zimna! a do tego długa linia kotów, sprzedane ich dusze!
    mogę pewnego dnia paść tu w skurczach od mocy śmiechu ale nie, ja się zmuszę do zmiany w ludzką postać, zmuszę się:)

  2. stefan Says:

    nyema: przeczucie chichotało mi, że to Ci się będzie podobać 😉 mam ochotę także zamknąć się przez komin i błyskać pod łzawiącymi drzewami moimi szaro-zielonymi oczami na urlopie. Owszem, śmiać się tutaj można, ale to jest śmiech naukowo-lingwistyczny, mam nadzieję

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: