50. Chichoty Plamistej-Dropiatej Hieny

Ten wpis powstał z angielskiej wersji, która pojawiła się na moim  najstarszym blogu do którego, ze skruchą, wróciłem wczoraj po długim zaniedbaniu mojego drugiego języka. Jego tytuł zmieniłem na Cumulus of Cloudy Meanings- głównie o znaczeniu słów we wszystkich językach, włącznie z chichotem Plamistej Hieny. Ona przyplątała się dziś rano z ciekawego artykułu w BBC niusach. Robotłumacz w artykule wiki jest niezdycydowany co do jej polskiej nazwy- cały ciekawy artykuł zbyt długi na wpis: Brodziec Hinowate w tytule to „Nanosi Hienowate (Crocuta crocuta) również znane jako Hienowate śmieje się, mięsożernych ssaki z rodziny Hyaenidae z których jest największym członek istniejące. Brodziec hyenas żyć dużych matriarchal społeczności o nazwie Klany, który może składać się maksymalnie do 80 osób. Choć często błąd zwany jako tchórzliwy zmiataczy Dropiaty hyenas nie czerpią większość ich pożywienia przez polowanie średniej wielkości zwierząt kopytnych. Są one bardzo inteligentna wśród drapieżne z badań wskazujące, że ich społecznej wywiadowczych jest na par z niektórych gatunków Prymas.  (ale który?) W porównaniu do innych hyenas, Dropiaty hyenas pokazują się większą ilość względne czołowego kora wyłącznych do funkcji kontroli pojazdów silnikowych. Dropiaty hyenas są bardzo wokalna zwierząt i produkują szereg różnych wywołań. Ogólnie rzecz biorąc wysokie pulpitowy wywołań stwarzać strachu lub złożenie, natomiast niski pulpitowy wywołań towarzyszyć wysokiej tendencję do ataku na systemy. Chichot i kwik śmiech wydają się być emitowane w sytuacjach, z dużym niepokoju, a być może wskazać sprzecznych tendencja do uciec lub pobytu. Uśmiercenia, częściowo przetworzonych przez Neandertalczyk, a następnie przez hyenas Jaskinia wskazują, że hyenas byłoby okazjonalnie wykraść Neandertalczyk uśmiercenia i Grota hyenas i Neandertalczyk zarówno konkurowali w zakresie Jaskinia witryn.

Reklamy

Tagi:

Komentarze 2 to “50. Chichoty Plamistej-Dropiatej Hieny”

  1. signe Says:

    konkurencja w zakresie jaskiń i witryn, to jest to! mnie to obchodzi, nawet jeśli hyenas mają tylko względnie czołową korę, piękna jest crocuta-crocuta i jej woklane właściwości, tylko nie rozumiem uśmiercenia czy okazjonalnego wykradania neandertalczyków, bo dlaczego?

  2. stefan Says:

    signe: Witryny jaskiniowca wabiły crocute crocutę do jego uśmierceń czyli ubitej zwierzyny, łupu z polowania na dinożarły. Neandertalczyk czasem uśmiercał dropiaste gdy jego kobieta domagała się nowego futra. Możliwe, że dropiaste pod dowództwem ich matriarchy też czasem uśmiercały Neandertalów. Crocuta jest greckiego pochodzenia od krokut-włochata, puszysta tkanina. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: