71. Jaskrawe Frazy, Porównania i Przysłowia

Aby uzyskać jaskrawe frazę, takie przysłów w teorii literatury są znane jako porównania. Ujawniają duchu twórczych ludzi i należą do werbalne bogactwa rękodzieła. Litwini używać zbyt dużo porównań. Raz w jednocześnie one uciekania się do nich w rozumieniu podkreślając, lub nating lub podając odmiany do ich konwersacji. Na przykład: Sėdi niż šuo ant akėčių. Dosłownie: On siedzi jak pies na bronie Tylko ograniczona liczba litewskiego porównań składają się z czterech części składowych. Na przykład: Mylėk žmoną niż dūšią, kratyk niż grūšią. Dosłownie: kochaj Twojego żona jako własne duszy, wstrząsać jej jako drzew gruszy. Używane są czasem nawet alliterations. Na przykład: Paikas niż avies vaikas. ” Jest on tak głupi ogórkowy jako dziecko owiec ‚. Lub: Apsirėdė niż pelėda povo plunksnomis. ” Ona się ubrana jak Sowa w piór pawia ‚. Wielu Litewskiej similes są całkiem starożytnych. One throw światła na mentalność, wyroków skazujących, krajowe organy celne, zabobony ludzi i, w ogólności, na ich tryb życia całej długiej wieku ich istnienia. Jeden można śledzić w porównań najbardziej starożytnej aspektów kultury litewskiego, odnoszące się do różnych sferach życia.

Porównanie Gajus niż ragana skandinama — „Jest tak wytrwała  jak czarownica, przy czym zalany w rzeka” — jest połączony z niestandardowy do odsyłać zalany czarownice. Tutaj chciałbym oferta dwóch similes odnoszące się do synogarlice lub gołębi pocztowych. Na przykład: Liūdnas niż karvelį pašovęs. ” Jest on tak smutny jak to, którego strzał ranny gołębica. ” Dla Litwinów starożytnej synogarlice były święte ptaków doprowadzania dobry stan majątkowy do ludzi. Nawet przypadkowego zranienia gołębica uznano za złe szczęścia. Innym porównanie z gołębica jest następujący: Linksmas lyg dżem karvelis būtų kelią perskridęs. Dosłownie: ‚jest jak radosny jako jeden którego ścieżka została przekroczona przez latania gołębica’. Również podrobieniu mythological i religijne można znaleźć w litewskim similes. Na przykład: Blaškosi niż laumė jaujoje. Dosłownie: „He (lub ona) flings o takich jak Wróżka w suszarni kukurydziane.”: A. Alkanas visuomet, niż gegužiukas svetimame lizde. Zawsze jest głodny takich jak dziecko kukułkowate w inny ptak gniazdo. Džiaugias niż karvelis vanago naguose: Jest on tak szczęśliwy jako gołębica w szczypców Jastrzębia. Guli našlelė prie šalelės, niż ledo lytelė: Wdowa jest leżącego na mojej stronie takie jak bloku lodu. B. Meilė być pavydo, niż valgis druskos: Love bez Zazdrość jest takie jak mączka bez soli. C. Dantys niż karveliai: Teeth są takie jak synogarlice. D. Gegutėlė liūdnai kukuoja, niż mergelė dejuoja: Kukułkowate jak sorrowfully wywołuje jak panieńskie Treny. Lith.: Miega niż užmuštas: He spała tak, jakby był zostały zabite.
Pol.: do trybu uśpienia, takich jak dziennik.
Prt.: Como Dorme un porco: aby stan uśpienia, takich jak wieprz
It.: Dormire pochodzić un ghire: aby stan uśpienia, takich jak sypialny siedem. Ja też chyba spadź jak miód. Dobranco.

Reklamy

Komentarze 2 to “71. Jaskrawe Frazy, Porównania i Przysłowia”

  1. signe Says:

    rękodzieło werbalne!!!! dziecko kukułkowate!!! litewski jest szczególnie trudny dla ten tłumacz, a stan uśpienia to dla hipnozy chyba, ja nie mam stanu uśpienia, nie mam hipnozy, dobranco, i jeszcze gołębie…..

  2. stefan Says:

    signe: wstawione wczoraj o północy, więc troche bezradnie bezładne, ałe ładne. Ja bym chętnie stan uśpienia całego dnia i nocy, ale „ktoś musi czuwać, gdy inni śpią, bo tak się kręci jawa”. Tak, te synogarlice w szponach mamałygi i tataraka. Bredzę jak dziecko kukułkowate. Dobranco ponownie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: