77. Sny Schwytane Na Celuloid – 2

Ogród Brzoskwini
Hina Matsuri, Festiwal Lalek, tradycyjnie odbywa się wiosną, gdy kwiaty brzoskwini są w pełnym rozkwicie. Lalki, które idą na wyświetlaczu w tym czasie, jak mówią, są reprezentatywne dla brzoskwiń i różowe kwiaty. Jeden z chłopców rodziny, ma jednak swoje sad ściętych brzoskwini, więc chłopiec czuje się poczucie straty podczas tegorocznego festiwalu. Po skarcił jego starsza siostra chłopca, on dostrzega małą dziewczynka ucieka drzwi. Podążył tuż za nią, a teraz bezdrzewne sad, w którym lalki z kolekcji siostry mają się do życia i stoją przed nim na stokach sadu. Żywych lalek, ujawniając, że są duchy drzew brzoskwini, krytykować chłopiec o cięcia w dół szlachetnych drzew. Ale po realizacji, jak bardzo kocha kwiaty, zgadzają się, aby dać mu ostatni rzut oka na brzoskwinie w drodze powolnego i piękny taniec do Etenraku. Po znikają chłopiec odnajduje dziewczynkę spaceru wśród bezleśnych sadu przed widząc jednym drzewie brzoskwini kiełkuje na jej miejscu.
Wrony
Znakomicie wyposażone w kolorze winiety reżyser Martin Scorsese jako Vincent Van Gogh. Student sztuki(znak na sobie kapelusz Kurosawy znaku towarowego, który stanowi POV do końca filmu) znajduje się w środku tętniącego życiem, a czasem chaotycznym świecie wewnątrz dzieła Van Gogha, gdzie spotyka artystę w polu i rozmawia z nim)
Student traci utwór artysty (który brakuje ucha i zbliża się do końca życia) i podróżuje przez innych pracach stara się go odnaleźć. malarstwo Van Gogha Pole pszenicy z krukami to ważny element w tym śnie. Ten segment funkcje Prelude nr 15 w D-dur Chopina. Efekty wizualne w tym konkretnym sektorze zostały dostarczone przez George’a Lucasa i jego efekty specjalne grupy Industrial Light and Magic
Demon Płaczący
Człowiek (ewentualnie sam Kurosawa), znajduje się wędrówki po mglistym, ukleja terenach górskich. Spotyka dziwnego oni-jak człowiek, który w rzeczywistości jest zmutowany u ludzi jednym z rogów. „Demon” wyjaśnia, że doszło do nuklearnej zagłady, które doprowadzić do utraty przyrody i zwierząt, ludzi i mlecze ogromne rogi kiełkowania, co sprawia im tyle męki, które można słyszeć ich wycie w nocy, ale zgodnie z demon, nie mogą umrzeć, co sprawia, że ich cierpienie jeszcze gorzej.  Właściwie jest to post-apokaliptycznym opowieść klasycznej buddyjskiej bajka o tej samej nazwie.

Reklamy

Komentarze 2 to “77. Sny Schwytane Na Celuloid – 2”

  1. signe Says:

    a ten brzoskwiniowy sad i lalki może sobie raczej wyobrażam niż pamiętam, co na prawie jedno wychodzi, ale chciałabym bardzo mieć to o przed oczami, było tak piękne i uroczyste….

  2. stefan Says:

    signe: ten sen od brzoskwiniach itańczących lalkach to chyba najpiękniejszy z całej serii. Kurosawa śnił często skutkach bomby atomowej, co pewnie charakteryzuje „sny kulturowe, narodowe”. O czym śnią Polacy w kraju i na emigracji? 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: