86. Japońska Rozmowa z Kwiatami

Japoński niejaki Dr Ken Hashimoto słyszał o eksperymenty Cleve Backster’a z wykrywacz kłamstw i postanowił zrobić szalona próba rzeczywistej rozmowy z roślinami.Najpierw wymyślił system, w którym użył kasetę magnetofonową do transpozycji modulacji głosu podejrzanych do graficznego przedstawienia za pomocą wykrywacza kłamstw. Następnie planowane na odwrócenie procesu, w którym przez wykres można było uzyskać z rośliny będzie transponowane na kasetę, a następnie odtwarzane jako dźwięk. Niestety po raz pierwszy próbował tego eksperymentu był ponury i ona nie powiodła się. Pamiętając,  warunek Backster’a o znaczeniu badacza, zaciągnął żonę o pomoc. Była zapalonym ogrodnikiem i miała bardzo zielone kciuki. Gdy próbowała wysyłania myśli roślin miłości i uczucia odpowiedzi był mierzony i przeszedł magnetofon emituje wysokiej częstotliwość mruczenie. Ten dźwięk zmienia się w zależności od nastroju, myśli pani Hashimoto wysłane do roślina, czasem było ciepło i prawie wesoło. Korzystając z tej metody Hashimotos nawet twierdził, mogli pokazać, że roślina może liczyć. Kiedy pani Hashimoto wysłane myśli dodanie dwa razy dwa do rośliny, jej elektroniczna reprezentacja emitowała cztery krótkie błyski na taśmie, Czy to rzeczywiście było liczenie czy innych bodźców na to tak reagować, takich jak słynny przykład konia?  Konie są często prezesami banków, ale kruki potrafią liczyć do 12!!

Reklamy

Tagi: ,

Komentarze 2 to “86. Japońska Rozmowa z Kwiatami”

  1. signe Says:

    ja niezbyt technicznie pojmować te kasety eksperymentalne z dźwiękami, kto wydaje dźwięki komu, ale wychodzi mi, że rośliny wydają mruczenie, gdy się je kocha, myślę, ze nie trzeba uszów do tego słyszenia, a jest:)

  2. stefan Says:

    signe: trafnie odczytałaś! oczywiście, po co nam uszy kiedy rośliny mruczą gdy są głaskane niewidzialnymi palcami myśli. Dobranoc 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: