96. Słoneczne Ogniwa w Oczach Muchy

Rzędy małych uwypuklonych rogówek Muchy Plujki  może otworzyć drogę do łatwego produkcji bio-mimetyczny powierzchnie, powierzchnie, które naśladują właściwości biologicznych tkanek. Zespół naukowców z Penn wraz z profesorem Universidad Autonomia de Madrid, Hiszpania, opracował metodę, aby utworzyć makro formy lub matryce, które zachowują cechy nanoskali replikowane z rogówki oczy muchy plujki. Obrazek przedstawia tablica dziewięciu plujka rogówek pokryte niklem.Naukowcy zwrócił się do plujki oczu ze względu na ich potencjalne zastosowanie w rozwoju ogniw słonecznych. „Potrzebowaliśmy obiektu wystarczająco duże, aby manipulować, że jeszcze w nanoskali funkcji”, powiedział Lakhtakia. „Te oczy są idealne do produkcji ogniw słonecznych, ponieważ pobierają one więcej światła słonecznego z większego obszaru, a nie tylko światła, które znajduje się bezpośrednio na płaskiej powierzchni.”Według Martín-Palma, oczy zlozone niektórych owadów są dobre kandydaci na dużej liczby zastosowan ponieważ dostarczają korzystnych kątowej wizji. „Rozwój miniaturowe kamer i optycznych czujniki oparte na tych narządów pozwoliłoby im być zainstalowany w małych pomieszczeniach w samochody telefonów komórkowych i wyświetla oprócz posiadające używa w dziedzinach takich jak medycyna (rozwoju endoskopów) i bezpieczeństwa (nadzór) rzekł on.
To taka przypadkowa kontynuacja Orderu Złotej Muchy, bo wspomniałaś coś o jej oczach. Bardzo mi się podoba to podglądanie bogactw przyrody i próby naśladowania jej ukrytej technologii. Wiele naukowych odkryć nie znalazło jeszcze praktycznego zastosowania bo pewnie nie ma chętnych biznesmanów na ryzykowne inwestycje. Musimy sami nauczyć się jak naśladować mądrość owadów, ryb, ptaków, drzew, kwiatów. Praktykuję obecnie jak być drzewem aby przezimować bezlistnie.

Reklamy

Tagi: ,

Komentarze 2 to “96. Słoneczne Ogniwa w Oczach Muchy”

 1. signe Says:

  piękne, bardzo dziękuję:) będziemy mogli patrzeć jak muchi plujki i pobierać dużo słońca, jednak lubię naukę:)
  będziesz zimował bezlistnie?
  nie,nie może czasem jednak uda mi się wysłać do Ciebie jakiś liść?
  kogo ja mogłabym naśladować?
  właściwie ta mucha plujka ma w sobie coś: musze obserwatorium, od strony wschodniej, co Ty na to?
  jesteś niezwykły:*

 2. stefan Says:

  signe: to jest niesamowity świat specjalizacji istot, które żyją obok nas od milionów lat a my wciąż wiemy o nich prawie nic. Nauka jest wreszcie zdolna do badania tych nano-szczególików i odkrycia są, ale do ich zużytkowania trzeba mieć pieniądze i odwagę. Szukałem czegoś takiego po Twoim grafenie/grafanie, więc jest tu Twój udział. Jestem raczej zmęczony wszystkim, daleko mi do jakiejkolwiek niezwykłości. Ratuj moją bezlistność od czasu do czasu, zieleń leczy i ucisza serce. ;-*)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: