100. Król Milinda i Mędrzec Nagasena- 1

Źródło tekstów buddyjskich

33. „Czcigodny Nâgasena, mężczyzn i kobiet na tym świecie mają sny przyjemne i złe, rzeczy, których nie widział i rzeczy, których nie mają, co zrobili przed i rzeczy, których nie ma,  spokojowe i straszne sny, marzenia spraw w pobliżu do nich i od nich odległy, pełen wielu kształtach i kolorach liku. Co to jest, że ludzie nazywają sen, a kto to jest, który marzy to? „

Jest to propozycja 1, królu, napotykając na drodze umysł, który jest, co nazywa się marzeniem. I jest sześć rodzajów ludzie, którzy widzą marzenia – człowiek, który jest wietrznie humor 2, lub żółciowy jeden, lub flegmatyczny jeden, człowiek, który marzenia marzenia wpływem Boga, człowieka, który nie więc pod wpływem własnych nawyków, i człowiek, który robi to w sposób prognozowania. tych, królu, tylko ostatni rodzaj marzenia są prawdziwe, a wszystkie pozostałe są fałszywe.
34. „Czcigodny Nâgasena, kiedy człowiek marzy sen, że jest prognozowanie, jak to jest? Czy jego umysł określonymi się w poszukiwanie omen, czy prognozowania pochodzą z własnej inicjatywy w drodze jego umysłu, czy ktoś inny przyjść i powiedzieć mu o tym? „”Jego własny umysł sam nie szukać omen, ani nie kto inny przyjdzie i opowie mu go. Prognozowania pochodzi z własnej woli do jego umysłu. To jest jak przypadku lustro, które nie gdziekolwiek szukać refleksji, ani nie kto inny przyjdzie i umieścić refleksji na lustro. Ale odzwierciedlenie obiekt pochodzi z innych gdzieś w sferze, na które odzwierciedla moc lustro rozszerza.35. „Czcigodny Nâgasena, ma ten sam umysł, który widzi sen również wiedzieć:” taki a taki wynik, pomyślny lub straszne””
„Nie, tak nie jest, królu. Po omen wystąpiła mówi innym, a potem wyjaśnić jego znaczenie. ”
„Chodź, teraz, Nâgasena, daj mi porównanie do tego wyjaśnić.”
„To jest jak znak, królu, i wypryski, wykwity skórne i które powstają na ciało człowieka do jego rachunku zysków i strat, jego sława i hańba, do jego uwielbienia lub winy, jego szczęście lub nieszczęście. [299] Czy w tym przypadku pryszcze pojawia się, bo wiedzą: „Takie i takie jest wydarzenie, które będzie się nam doprowadzić do” ”
„Na pewno nie, Sir. Ale w zależności od miejsca, w którym pojawiły się pryszcze, wróżbici, dzięki czemu ich uwag, dam decyzji, mówiąc:. Taki a taki będzie wynik „”
„Cóż, w ten sam sposób, królu, to nie ten sam umysł, który marzy sen, który również wie, że jest:”. Taki a taki wynik, widoczny lub straszne, będzie” Ale po omen wystąpiła mówi innym, a oni następnie wyjaśnienia znaczenia. ”

Reklamy

Tagi:

Komentarze 2 to “100. Król Milinda i Mędrzec Nagasena- 1”

  1. signe Says:

    o, tu też ktoś „marzy sen”, ale o pryszczach snu… hm.. muszę się zastanowić:) dzięki!!! wielkie podziękowanie:)
    ten król Milinda!

  2. stefan Says:

    signe: ten tekst może będzie warto kiedyś odguglować na polski. Ja lubię małpi sen , pryszczyki snu i wiele innych wyjaśnien. Wpiszę dziś drugą część. Dzień dobry i minusowy tak jak u was 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: