Sobotni Obrzęk Kuli Super-Księżyca

W sobotę, 19 marca o godz. 18.09 ten super-Księżyc w pełni będzie w znaku Panny. W niedzielę wieczorem jest zrównanie dnia z  nocą i narodziny Wiosny. Nadzieja uśmiecha się do nas promieniście.  Jasno wszędzie, cicho wszędzie, co to będzie…co to będzie..
W dniu 19 marca, dlaczego nie pozwolić „iluzję księżyca ” w pełni, że jest bardzo duża? Obrzęk kula podnosi się na wschodzie i na zachodzie słońca może wydawać się więc w pobliżu, można prawie wyciągnąć rękę i dotknąć.”
Ja nie dotknę bom jest zabobonny, jako żem urodzony był w znaku Panny i gdy ona jest księżycowo super-obrzękła, czyli może w dziewiątym miesiącu i przy nadziei, to ja nie wiem czy się bać czy nie.
Wydarzenie to oznacza, że ​​jest pełnia księżyca w tym samym momencie jego orbicie zbliża się najbliżej Ziemi. Spowoduje to, według plotek, w „super jasny ” pełni księżyca na przesilenia. „Jeśli pogoda jest jasne i nie ma pokrywy śnieżnej, gdzie mieszkasz, uważa się, że nawet reflektory samochodu będzie zbędne,” twierdzi internetowy emejl .Nie zakładałbym się o to, odpowiada Niebo i Teleskop magazyn. E-mail zawiera ziarno prawdy, ale niektóre jego dzikie wypowiedzi mają astronomów chichocząc. Według magazynu „W tym miesiącu pełni księżyca nie będzie wyglądać znacznie jaśniejsze niż normalnie Większość ludzi nie zauważy coś, mimo emailowy łańcuszek, który sugeruje zobaczymy coś niesamowitego.”.Jazda bez świateł nie jest zalecane.Wydaje się, że plotka wynikły z krótkim artykułem w tym roku Almanach Starego Rolnika, zbyt złowieszcze zanim jeszcze została ona przyprawione do spożycia przez Internet. To może być naprawdę „raz w życiu wydarzenie astronomiczne”(jak mówi e-mail), ale nie spodziewaj się więcej niż zwykle przerażone tym, co widać na nocnym niebie.
Naukowcy mają mnie chichocząco. Z lekceważącą ironią wmawiają nam, że przecież nic nie zdarzyło się 18 lat temu gdy też super-księżyc świecił na niebie. Ale jutrzejsza pełnia pojawia się zaledwie w tydzień po katakliźmie japońskim, wściekłym mordowaniu ludzi przez niepoczytalnego kacyka Libii, po odnalezieniu Atlantydy, którą unicestwiło gigantyczne tsunami i na dzień przed zrównaniem dnia z nocą. Niezła zapowiedź. Może nic się nie stanie w sobotę, co nie znaczy że ta pełnia nie będzie inauguracją dalszych zmian w życiu Ziemi.

Reklamy

Tagi: ,

Komentarzy 6 to “Sobotni Obrzęk Kuli Super-Księżyca”

 1. signe Says:

  nie ma pokrywy śnieżnej ale jest tak pochmurnie, że nie zobaczymy chyba jakieś niesamowitej jasności,
  to, co wymieniłeś na koncu, te łańcuchy wydarzeń, jednak niepokoją, nie uspokoi się, ale może będą też jakieś niespodzianki dobre?
  18 lat temu? co to było na świecie? 93 rok? ale wtedy Uran był jeszcze w Wodniku, to inaczej…
  nie zgadłbyś co robię, granulki kret przeżerają teraz moje rury wodne i muszę co prędzej napuścić tam strumieni:)

 2. stefan Says:

  jutro ma być tu słoneczny dzień ale nie wiem jak z nocą. Jasność będzie taka sama – ważne są drobne sszczegóły o których albo nie wiemy albo ich nie dostrzegamy. W 1993 wszystko było inne, porównywanie to bessęs. Z tego ostatniego zdania o granulkach, rurach i kretach nic a nic nie ponimałem Dobranoc – puść strumienie, ale proszę bez tsunami 😉

 3. signe Says:

  to nie szkodzi. krety, taka substancja do rur w kuchni i w łazience, w granulkach, żrąca.
  już po operacji kret.
  bessęsporównywania, tak.
  klawiaturami chce pisać wszystkorazemspacja się zepsuła,
  dobranoc:)

 4. stefan Says:

  usunęłaś granulkę mojej niewiedzy rurociagowejdziękuję księżyc w zenicie jest bardzo jasno za oknem można czytać przy tym świetle
  klawiaturamapewnie granulkiztfoichposiłkówtrzeba wytrzepać ALBOwypędzlowaćdobracnocśpijsłodko moja klawiatura tylko udaje z sympatii:)

 5. signe Says:

  myślałam, że przeszło na Ciebie, ja teraz piszę na drugim kompie dużym, gdzie klawiatura z kolei chwieje literami na wszystkie strony…
  u nas nie było jasno, teraz jest deszcz bury jak rzadko, pozdrowienia w dniu pełnym wszystkiego:)

 6. stefan Says:

  dzieńdobry w piękny, słoneczny i ciepławy dzień przedwiośnia. Twoje klawiatury to chyba domowe płyty tektoniczne i się chwieją w sympatii z Japonią. Co na to stforzenia? też zachwiane zlekka. Będzie u was słonecznie w poniedziałek i byle do niego 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: