Mądra Akacja i Mrówki Ochraniarki

Afrykańskich mrówek i akacji dogadać wielkie: Mrówki żyją w specjalne kolce akacji obrzęk i zapłacić drzewo „czynsz”, atakując liściożerne owadów. Ale mrówki omijać pszczoły i inne owady zapylające, że kwiaty akacji, co pozwala odtworzyć drzewo, co z kolei podtrzymuje symbioze. Obecnie naukowcy wiedzą, dlaczego mrówki kolei swoje macki na zapylaczy: drzewo emanuje chemicznych, które mów do mrówki trzymać z daleka. Wyniki, opublikowane w Nature, pokazują, jak ewoluowała roślin sposób na pokrzyżowanie szyków potencjalnego konfliktu z symbiozy owada. Nauka akacji w Tanzanii, ekologów Pat Willmer z Missouri St Andrews w Fife, Wielka Brytania i Graham Stone z University of Oxford zauważyć, że mrówki Crematogaster wydaje się uniknięcie indeksowania przez młode, świeże kwiaty, ale nie starszych, które już zostały zapylone. Było zdziwienie, dopóki nie uświadomiłem sobie, że w deszczowe dni „efekt zdawały się znikać” Willmer przypomina, a mrówki to patrol nowe kwiaty, jak również. Myślenie młodych kwiatów może być co rozpuszczalne w wodzie nieprzemakalny, Willmer przetarł młodego kwiatu na stary. mrówki unikać, że starsze kwiat. Naukowcy wciąż próbują zidentyfikować związku ostrzeżenie, choć przypuszczają, że pyłek z kwiatu akacji może być to. Najważniejsze, mówi Willmer jest to, że „rośliny mogą manipulować owady robią, co chcą„.
Chciałbym być afrykańską akacją z armią takich ochraniarek. Cukru i miodu mam pod dostatkiem, ale z tymi chemikaliami, które powodują mrówki trzymać z daleka i unikać starszy kwiat czyli mnie jako akację na wakacjach, to już nie ak łatwo. Jakieś feromony rzekomo. Mrówki potrafią także atakować słonie, co jest dowodem że w naturze rozmiary nie są ważne. Czy mrówki mogłby w przyszłości zastąpić żołnierzy, karabiny i armaty? Oj, byłoby pięknie. Ale może zacznijmy od nas samych. Hodujmy własne, symboliczne mrowiska wewnętrznych ochraniarek.

„Afrykańskie akacje potrafią wykorzystać mrówki jako najemną armię, która chroni je przed roślinożercami, ale nie odstrasza owadów mogących zapylać kwiaty – donosi serwis BBC News/Science Agresywne, mocno kąsające mrówki żywią się wydzielanym przez akacje nektarem i żyją w gniazdach po korą drzew. Mają więc zapewnione zarówno wyżywienie, jak i zakwaterowanie. Doktor Nigel Raine z University of London wspólnie z kolegami z uniwersytetów w St. Andrews, Edynburgu i Reading oraz szwedzkiego uniwersytetu w Lund badał współpracę mrówek i akacji.Badacze podejrzewają, że słonie unikają zamrówczonych drzew, bojąc się, że owady wejdą do wnętrza trąby. Choć jej zewnętrzna strona jest gruba, to wnętrze jest wyjątkowo wrażliwe, pełne nerwowych zakończeń. „Wydaje się, że słonie nie lubią, kiedy mrówki poruszają się w jej wnętrzu”

Reklamy

Tagi:

Komentarze 2 to “Mądra Akacja i Mrówki Ochraniarki”

  1. signe Says:

    to jest myślenie młodych mrówek, ze słonie można!!! że gryzienie od wewnątrz i trąba wrażliwa!!! przecież młode unikać nawet starsze kwiaty!!!
    no ale indeksują, co możebyć straszne, jejku, znowu taklawiatura, chociaż zrobiłamdosłownie fszystko co mi kto radził, idę pisać do Ciebieepistołę:)

  2. stefan Says:

    Te mądre akacje mają całkowitą chemiczną kontrolę nad swoją armią mrówek. Mrówka w nosie albo w trombie to przerażający gość, bo a nóż mogłaby dojść tam gdzie jest muzg starszego kwiata?! Ciarki! Tfoja klawiatura to może tesz starszy kwiat? Pomyśl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: