Kaczki Dziwaczki, Kachny i Żołędzie

Kaczka Dziennikarska
„Być może źródłem była francuska gazety Nowiny Rolnej w 1775 roku opublikowała artykuł, o nowej metodzie połowu dzikich kaczek. Kaczki powinny zostać złapany na używaniu żołędzi, gotowane w środku przeczyszczający i przywiązane do liny połowowej. Miał myśliwy doprowadzić do stawu, gdzie kaczki na żywo i wrzuć to do nich. Niektóre z kaczki połykać żołądź, ale wykałać przeczyszczające to prawo, a następnie połknąć żołądź drugie, vykálela go ponownie i tak to szło, aż całe stado zostało nawleczone w rzędzie na linii jak paciorki. Ta metoda polowania jest oczywiście absurdalna, ale jeszcze w literaturze. Podobne pomysł jak złapać kaczek miał legendarny Baron Praszil. Ta i podobne do ciekawości, niepotwierdzone informacje, wydawcy gazet nabyte łaciński skrót N.T. (testatur pokoje) – zweryfikowane. fonetycznej formie skrótów – Ente – akustycznie podobny do niemieckiego Die Ente,  kaczka. Jest zatem prawdopodobne, że powstanie tej koncepcji jest pomyślany jako opowieść o łapanie kachna, a kalambur jest skrótem NT.” Kachna je české rodove jméno pro menší vodní vrubozobé ptáky.
Canard -Kaczka w slangu znaczy świadomie fałszywych historii, zgodnie z przysłowiem „sprzedać pół kaczki, starając się wprowadzić w błąd kupującego. W znać język Francji, kaczka druku gazet. Słowo to było pierwotnie (1842) używany do oznaczania na oddzielnym arkuszu, czy zły gazeta. Kaczka jest przykuty francuskim tygodniku satyrycznym, Canard PC to dwumiesięcznik poświęcony grom wideo.
Puszczanie Kaczek
Kamień skakanka to zajęcie, które polega na wrzuceniu kamienia z powierzchni płaskich w jeziorze lub innych wód w taki sposób, że odbija się od powierzchni wody. Celem gry jest sprawdzić, ile razy kamieniem można się odbić przed zatonięciem. W Ameryce Północnej jest również określana jako „omijając skały”. Po włosku nazywa rimbalzello, w języku rosyjskim ta gra nazywa się „pieczenia placków”(pech Bliny), w języku ukraińskim, jest on nazywany „pozwalając na żaby”(zapuskaty zhabky), w języku polskim, „pozwalając na kaczki”(puszczanie kaczek ). W węgierskiej nazywa się „co do waddle”(kacsáztatás). W Hiszpanii nazywa się „co biało-caps”lub”żabowanie (?)”(cabrillas hacer lub sapito hacer), wśród innych nazw, w Katalonii „, co krok kamień mostów”lub”bruzdy”, lub po prostu „omijając kamienie „(passeres fer, rigalets fer, llençar passanelles). Ponadto, w Estonii, nazywane jest „rzucanie miętus”(viskama lutsu). Stone w Andhra Pradesh pomijam rozgrywany jest w imię Kappa Gantulu (żaba skacze). W portugalskim, to się nazywa albo „peixinho”(małe ryby) lub „conchinhas”(małe muszelki).We francuskim rykoszety, „ricochets”, a szwedzkim to się nazywa „rzucać sandwich”, w dosłownym tłumaczeniu.

Reklamy

Komentarze 4 to “Kaczki Dziwaczki, Kachny i Żołędzie”

 1. signe Says:

  kaczka złapana na używaniu żołędzi!!! gdzie byłeś w roku 1775??? to jest kalambur w kalamburze, o ile ja to wszystko w ogóle rozumiem, jednak coś jest na rzeczy, bo dostałam właśnie w poczcie kaczkę pocztową na zdjęciu, siedzi na progu w domostwie mojej siostry, a naokoło prawdziwa wiosna z forsycjami…
  najbardziej udane wydaje mi się puszczanie kaczek po węgiersku, to jest to, rykoszety, tylko ładniej je chyba słychać:)
  ale żeby tak się od razu przyznawać, że wypuszczasz kaczkę dziennikarską, to aż może za bardzo????
  dzień dobry:)

 2. stefan Says:

  dzień dobry i ciepły, +16! Dostałaś kartkę z kaczką i forsycjami? niesamowity zbieg. Zdumiewa mnie to międzynarodowe puszczanie kaczych rykoszetów. Gdzie się ta zabawa zaczęła? A dzisiejsze media to wielki staw do hodowania canardów i kachen dziennikarskich. 🙂

 3. signe Says:

  jeśli nie ma katastrofy, jeśli masz dość sił na pisanie, to bądź gdzieś, proszę

 4. stefan Says:

  signe K, ja zafsze jestem gdzieś, czasem nawet na skajpie 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: